تبلیغات
بررسی تخصصی خودرو - QQ6 ؛ اژدهایی كه بازار را زیر و رو میكند !
بررسی تخصصی خودرو
مخصوص ماشین باز ها

لینکدونی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

QQ6 ؛ اژدهایی كه بازار را زیر و رو میكند !

پس از توقف تولید خودروی پیكان خلاء یك خودروی خانوادگی ارزان قیمت به شدت حس میشد . مسئولین كشور نیز به دنبال یافتن جایگزینی بودند تا بتوانند این خلاء بزرگ را پر كنند. البته در طول این مدت خودروهایی نظیر پراید و پژو آردی توانستند مشتریان پیكان را به سوی خود بكشانند و به فروش بالایی دست یابند .

اما كیفیت پایین و عدم وجود ویژگی یك خودروی خانوادگی در پراید باعث شده تا طیف گسترده ی خریداران این خودرو ناراضی باشند تا نیاز یك خودروی خانوادگی ارزان قیمت بیش از پیش حس شود .

از چند وقت پیش زمزمه هایی مبنی بر تولید خودروی ارزان قیمت 7 ملیون تومانی مدرن با نام " رنو لوگان " به گوش رسید ولی به دلیل برخی سیاست های پنهانی و آشكار عملا تولید این خودرو به بیراهه كشیده شد به طوریكه قیمت ارزان ترین مدل ثبت نامی به حدود 5/8 ملیون تومان رسید و در حال حاضر نیز به قیمت 12 ملیون در بازار آزاد خرید و فروش میشود .

حال در این میان تنها یك كشور توانایی عرضه ی چنین خودرویی را دارد و آن كشور كسی نیست جز " چین " !

چرا چین ؟

چین چندوقتی است كه با تكیه بر نیروی كار ارزان خود توانسته در بسیاری از بازارهای جهان در بیشتر زمینه ها به موفقیت های قابل توجهی دست یابد .

اما در خودرو وضعیت كمی فرق میكند و استانداردهای سختگیرانه ای كه در كشورهای آمریكایی و اروپایی وجود دارد مانع از این شده تا چین بتواند به جایگاهی كه در سایر زمینه ها دارد برسد .

اما خودروهای چینی مانند سایر اجناس ساخت این كشور فاكتور ارزان بودن را به همراه خود دارند و این میتواند برای ورود به بازار ایران به خودی خود كافی باشد .

خودروی چینی در نظر گرفته شده برای ایران QQ6 نام دارد كه توسط شركت " چری " تولید میشود . این شركت قبلا نسبت به عرضه ی مدل QQ یا MVM110 در ایران اقدام كرده بود ولی این برای اولین بار است كه یك شركت بزرگ خودروساز ایرانی با این شركت قرارداد میبندد .

آقای منطقی رئیس ایرانخودرو طی سفری كه به چین داشت قرار داد تولید این خودرو در ایران را امضا نمود تا طبق گفته شان تا آخر امسال شاهد حضور این خودرو در خیابان های كشور باشیم .

مزایا و معایب :

تولید خودروی ارزان قیمت از سویی باعث میشود تا اقشار كم درآمد جامعه بتوانند خودرویی نسبتا مدرن با قیمتی ارزان بخرند و بدین ترتیب مردم بیشتری صاحب خودرو شوند و از مزایای آن استفاده كنند .

ولی نباید از خاطر برد كه خودروهای چینی هنوز به آن سطح از كیفیت و كارآیی نرسیده اند تا بتوانند استانداردهای مورد نیاز یك خودروی مدرن را به خوبی تامین كنند .

اگرچه مسئولین شركت چری ادعا میكنند كه قصد دارند همین مدل را به بازار آمریكا صادر كنند ولی این دلیل بر بالا بودن كیفیت این خودرو نمیگردد چرا كه به احتمال زیاد خودروی تحویلی در بازار ایران ( در حقیقت  مونتاژ ایران ) از لحاظ كیفی با خودروی تحویلی در آمریكا یكی نمیباشد در ضمن خودروهای چینی شاید بتوانند استانداردهای آمریكا را پاس كنند ولی حتما نمیتوانند به سطح بالایی از استانداردها دست یابند .

اگر به یاد داشته باشید خودروسازهای كره ای نیز روزی همانند چینی ها به شدت دنبال گسترش صنایع خودروسازی خود بودند و توانستند در آن سال ها علاوه بر صادرات خودروهای خود به ایران قرار داد تولید پراید  در ایران را منعقد كنند كه فروش بالای پراید توانست كمك شایانی به خودروساز كره ای نماید و در نهایت كره توانست با سرعت مسیر پیشرفت و ترقی را بپیماید و اكنون رقیب خودروسازهای اروپایی و آمریكایی محسوب میشود اما وضعیت ایران ...

آیا چین هم به كره ای دوم تبدیل خواهد شد ؟؟ آیا ایران باز هم به منزله ی سكوی پرش چین عمل خواهد كرد ؟؟

البته طبق گفته ی ایران خودرو 20% از تولید این خودرو به سایر كشورها صادر خواهد شد ضمن این كه با احداث كارخانه ی ایرانخودرو در " بابل " كه مختص تولید این خودرو میباشد میتواند زمینه های اشتغال بیشتری را در این صنعت فراهم آورد .

چاره چیست ؟

اگر هدف دولتمردان از تولید چنین خودرویی دسترسی مردم كم در آمد به خودروست چه خوب میشد كه ابتداسعی در تولید ارزان خودروی " لوگان " میشد تا این خودرو با قیمت پیشبینی شده وارد بازار كشور شود سپس با همكاری شركت های بزرگ خودروساز در عین كسب تجربه نسبت به طراحی یك خودروی ارزان قیمت متناسب با شرایط و ویژگی های بازار ایران اقدام میشد تا این گونه هم مردم به خودروی ارزان قیمت با كیفیت دسترسی داشتند و هم چرخ های صنعت خودروی كشور تندتر و " بهتر " از قبل میچرخید .

مشخصات خودروی چینی " QQ6 " :

در ادامه به بررسی مشخصات این خودرو میپردازیم :

QQ6 با دو نوع موتور 1/1 و 3/1 لیتری چهارسیلندر عرضه میشود . قدرت موتور 3/1 لیتری این خودرو برابر 82 اسب بخار میباشد . ضریب تراكم این موتور كه با كد SQR473F شناخته میشود برابر 10 به یك میباشد .

حداكثر گشتاور این موتور برابر 114 نیوتون متر میباشد كه از دور موتور 3800 تا 4500 قابل دسترسی است .

میزان مصرف سوخت كیوكیو6 با این موتور برابر 5/6 لیتر در صد كیلومتر میباشد . حداكثر سرعت این خودرو برابر 160 كیلومتر میباشد .

اما موتور دیگر در نظر گرفته شده برای این خودرو كه 1083 سی سی حجم دارد میتواند در دور موتور 5000 - 67 اسب بخار نیرو تولید كند .

حداكثر گشتاور این موتور برابر 90 نیوتون متر است كه از دور موتور 3500 تا 4000 قابل دسترسی است .

مصرف سوخت كیوكیو6 با این موتور 1/6 لیتر میباشد . حداكثر سرعت این خودرو نیز به 130 كیلومتر میرسد .

طول- عرض و ارتفاع این خودرو برابر 399 - 164 و 152 سانتیمتر میباشد .

وزن این خودرو در مدل 3/1 لیتری 1050 كیلوگرم و در مدل 1/1 لیتری 990 كیلوگرم میباشد .

ترمزهای این خودرو در جلو از نوع دیسكی و در عقب از نوع كاسه ای میباشد .

ضمن این كه در مدل اصلی چینی امكان سفارش ABS و EBD نیز وجود دارد .

از لحاظ ایمنی اگرچه به نظر نمیرسد این خودرو بتواند استانداردهای پیشرفته ی تصادف آمریكا و اروپا را پاس كند ولی حداقل دارای دو ایربگ جلو میباشد ( امیدوارم در نمونه ی ایرانی این تجهیزات حذف نشوند ) .

طراحی خارجی این خودرو اگرچه چندان زیبا نیست ولی برای یك خودروی ارزان قیمت چینی مناسب است . البته ارتفاع زیاد خودرو به ظاهر این خودرو لطمه ی جدی وارد كرده است .

خود شركت چری ادعا دارد كه در طراحی این خودرو از طراحان اروپایی دعوت به عمل آورده .

استفاده از چراغ های LED در لامپ های جلو از نقاط قوت این خودرو میباشد .

 داخل این خودرو به جز مواد بی كیفیت و محل بد نشان دهنده ها نقطه ی ضعف قابل قبول است . نحوه ی طراحی اتاق اگرچه خیلی مدرن و جدید نیست ولی در نوع خود قابل توجه است .

پایان سخن :

اگر ایمنی و كیفیت این خودرو را كنار بگذاریم در سایر جهات خودروی مناسبی به نظر میرسد خصوصا از لحاظ مصرف بنزین نیز خودروی كم مصرفی است و میتواند در صرفه جویی بنزین نیز نقش بسزایی ایفا كند .

Can you lose weight by doing yoga?
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:32 ب.ظ
This info is invaluable. How can I find out more?
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:26 ق.ظ
For most up-to-date news you have to pay a visit world-wide-web and on internet
I found this web site as a finest web site for
most recent updates.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

جدید ترین خودروهای روز دنیا را از من بخواهید
مدیر وبلاگ : ali gholami

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین خودرو برای سواری چیست؟نویسندگان