تبلیغات
بررسی تخصصی خودرو - رانا ، خودروی ملی، مشخصات فنی به همراه عکسدومین خودروی با برند ملی ایران خودرو
بررسی تخصصی خودرو
مخصوص ماشین باز ها

لینکدونی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

رانا ، خودروی ملی، مشخصات فنی به همراه عکسدومین خودروی با برند ملی ایران خودرو

رانا ، خودروی ملی، مشخصات فنی به همراه عکسدومین خودروی با برند ملی ایران خودرو به نام «رانا» با حضور مقامات بلند پایه کشوری و مدیران ارشد صنعت خودرو امروز شنبه رونمایی شد. خودروی ملی قبلی ایران خودرو، "سمند" نام دارد و سایپا نیز "مینیاتور" را سال گذشته به عنوان خودروی ملی خود معرفی ساخت.

خودرو ایکس دوازده در راستای توسعه برند ملی ایران خودرو با طراحی و استانداردهای روز، مناسب برای خانواده، ارزان قیمت و درکلاس C  خودرو صندوقدار تعریف شده است.

تولید و عرضه همزمان خودرو ایکس دوازده درایران و در چهار قاره جهان از ویژگی های دومین خودرو با برند ملی ایران خودرو است.

 

این خودرو اولین خودرو ایرانی در تطابق با الزامات استاندارد محافظت ازعابر پیاده (Pedestrian impact) درهنگام تصادف است و همچنین اولین خودرویی است که استانداردهای آلایندگی یورو 4 و 5 را اخذ می کند.

در راستای کسب مزیت رقابتی در بازار های خارجی، خودرو ایکس دوازده علاوه بر استانداردهای روز اروپا جایگاه بسیار مطلوبی در رده بندی ایمنی در میان خودروهای همکلاس برمبنای معیار EUroNCAP  3 ستاره بر اساس سطح ایمنی تعریف شده برای سرنشینان و عابر پیاده دارد.

با طراحی و توسعه بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلتفرمی، خودرو ایکس دوازده برروی پلتفرمی با مالکیت معنوی شرکت ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

 

دومین خودرو با برند ملی ایران خودرو با تنوع گسترده در موتورهای 1.6 لیتری بنزینی و 1.7 لیتری (موتور ملی پایه گازسوز ) و تجهیزات جانبی ارائه می شود؛ به نحوی که مشتریان، امکان انتخاب مدلهای متنوعی از این خودرو را دارند، این محصول در انتهای سال 88 روانه بازارهای داخلی و خارجی خواهد شد.

ایران خودرو با اشاره به اینکه تیراژ نهایی تولید خودرو ایکس دوازده  سالانه 150 هزار دستگاه است، اعلام کرده است: در بازار داخلی این محصول بدون محدودیت عرضه خواهد شد، ضمن اینکه طبق برنامه ریزی های انجام شده، 25 درصد تیراژ تولید این خودرو روانه بازارهای خارجی خواهد شد.

مهندس علیر ضا محمدی ،مدیر پروژه  خودروی رانا درزمینه اهداف تولید محصول جدید ایران خودرو گفت : تولید محصولی جدید با ظاهر منحصر به فرد، قیمت پایین تر از خودروهای هم خانواده و برخوردار از آخرین استانداردهای روز برای ترویج و توسعه برند ایران خودرو، از جمله اهداف شركت ایران خودرو از عرضه این محصول است.

وی افزود : این گروه صنعتی در این حركت خود، تامین بازار خودروهایی در حاشیه قیمتی متوسط به پایین و توسعه پلاتفرم مختص ایران خودرو در کنار توسعه محصول جدید را نیز در نظر داشته تا از این راه، توسعه سهم صادرات و تضمین تداوم تولید در سایت های خارج از کشور در آینده را نیز محقق سازد.
مشخصات فنی
 محمدی درباره مشخصات دومین خودرو با برند ملی ایران خودرو خاطر نشان ساخت : از جنبه های گوناگون مانند در موتور، گلگیرها، چراغ ها، سپر ها و صندوق عقب، از طراحی کاملا جدیدی برخوردار است.

وی تاكید كرد :در این خودرو سایر بخش ها از قبیل داشبورد، صندلی های جلو و عقب، رودری های جلو و عقب، قاب ستون ها و غربیلک فرمان نیز كاملا جدید و ابتكاری است. سیستم تعلیق عقب این خودرو از نوع Twist Beam  بوده و از كیسه هوای راننده و سرنشین برخوردار است.

 

 


مدیر پروژه خودروی رانا تصریح كرد : در طراحی این محصول، سیستم های تعلیق جلو، اگزوز، هیدرولیک فرمان و فریم صندلی ها با اعمال اصلاحات لازم و به منظور استفاده بهینه از سرمایه گذاری های موجود، از سبد محصولات ایران خودرو  به كار گرفته شده است.از جمله اهداف مهمی كه ایران خودرو در طراحی و عرضه این محصول دنبال كرده، می توان به مصرف سوخت و آلایندگی، ایمنی، قیمت، عملکرد مناسب موتور و  قوای محرکه، خدمات پس از فروش، فرمان پذیری و امکانات رفاهی، ارزانی تعمیرات و نگهداری و دوام و کیفیت بالای قطعات  اشاره كرد.

 

توسعه پلاتفرم جدید با مالکیت ایران خودرو
  وی درزمینه توسعه پلاتفرم خودروی رانا خاطر نشان ساخت : بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلاتفرم متعلق به ایران خودرو كه خودروی ”رانا“ برروی آن ارایه شده، موتور و گیربکس، سیستم تعلیق، کفی خودرو، صندلی ها، سیستم های خنک کاری، ترمز و الکتریکال و مجموعه اگزوز را در بر دارد.

 

گزینه های قوای محرکه  به عنوان یکی از اجزا اصلی پلاتفرم

محمدی با اشاره به این كه در این خودرو از قوای محركه متنوعی استفاده شده است ظخاطر نشان ساخت : موتور  1600 سی سی موجود  برای بازار ایران و بازارهای صادراتی از جمله این موارد است. این موتور دارای

  16 سوپاپ بوده و از 110 اسب توان در دور 5800   و 

 گشتاور 142 نیوتن متر در دور 4000  برخوردار است. این موتور  بنزین سوز بوده اما قابلیت ارایه به صورت دوگانه سوز را نیز دارا است. این موتور در سیکل ترکیبی   6/6 لیتر و در جاده 5.4  لیتر در هر صد كیلومتر سوخت مصرف می كند.

 


  موتور ملی EF از دیگر گزینه های مورد نظر برای این محصول است. این موتور نیز دارای  16 سوپاپ و 125 اسب توان در دور 6000  در حالت بنزین و 103 اسب توان در دور 6000 در حالت گاز سوز است.

 گشتاور 160 نیوتن متر در دور 4500  در حالت بنزین و 135 نیوتن متر در دور 4500  در  حالت گاز سوز از دیگر ویژگی های این موتور به شمار می رود. موتور ای اف پایه گازسوز است اما قابلیت ارایه به صورت بنزین سوز را نیز دارد.

 قابلیت نصب موتور دیزل نیز برروی این خودرو  وجود دارد.
 

مالکیت گیربکس

مدیر پروژه خودروی رانا تصریح  كرد : ساخت کامل و مالكیت گیربكس توسط شرکت نیرو محرکه ایران خودرو، گامی بلند در ایجادپلاتفرم را فراهم و بهبود مستمر کیفیت گیربکس با انجام پروژه های مهندسی را میسر كرده است.

 

طراحی اکسل و سیستم تعلیق
وی تاكید كرد : طراحی و ساخت کامل و مالکیت اکسل به عنوان یکی دیگراز اجزای اصلی پلاتفرم  و مالكیت آن برای ایران خودرو، از دیگر نتایج طراحی و عرضه خودروی رانا  است كه به منظور افزایش تیراژ و اقتصادی شدن تولید و با كسب اطمینان از عملکرد آن از راه محاسبات مهندسی و تست های جامع، به طور مشترک در ”رانا“ و ”سمند استفاده خواهد شد.

 

 گونه ها  و تجهیزات به کار رفته

این مقام مسوول در زمینه مدل های مختلف خودروی رانا خاطر نشان ساخت : خودروی رانا   در دو گونه اصلی ارایه می شود. در گونه اول كه دو حالت شامل گیربکس دستی / بنزین سوز و  گیربکس دستی / دو گانه سوز را در بر دارد، تجهیزاتی از قبیل ایربگ راننده، کولر، فرمان هیدرولیک و پخش MP3 با ورودی USB دیده شده است.
گونه دوم این محصول،  گیربکس دستی / بنزین سوز، گیربکس اتوماتیک / بنزین سوز و گیربکس دستی /دو گانه سوز  را در بر دارد و تجهیزات آن شامل ایربگ راننده و سرنشین،  ترمزهای ضد قفلABS ،  شیشه بالابرهای برقی،  تنظیم برقی آیینه ها،  فرمان هیدرولیک، کولر و پخش CD/MP3 با ورودی USB است.
 

 

ویژگی های برجسته خودروی رانا

مهندس محمدی مهم ترین ویژگی های خودروی رانا را معرفی خودرویی تحت برند ایران خودرو با ظاهر جذاب تر ار خودروهای هم رده و  بهره گیری از سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید و ساخت داخل  قطعات و مجموعه هاكه  از جمله تجربه های مهم طراحی و عرضه این محصول به شمار می رود،عنوان كرد و اظهارداشت :
گروه صنعتی ایران خودرو در این راستا،  سطح ایمنی خودرو در تصادف و به ویژه در برخورد با عابر پیاده را نیز ارتقا داده و X12 تنها خودروی تولید داخل است که با آخرین استانداردهای اروپایی مربوط به عابر پیاده موسوم به Pedestrian Impact تطابق دارد. 

دراین محصول، استاندارد کنترل آلایندگی بر بالاترین استاندارد اروپایی  (EU V)

  منطبق است.

 


 سطح تجهیزات

وی درزمینه تجهزات خودروی رانا  تصریح كرد : خودروی جدید ایران خودرو به

فرمان هیدرولیك،

كولر،

ترمز ‌ABS ، شیشه بالابر جلو و عقب برقی،

آیینه های برقی،

قفل مرکزی،

ریموت و 

ایربگ راننده و سرنشین مجهز است و با توجه به عرضه آن در انتهای سال 1388  و  هدف گذاری ایران خودرو،  این محصول در سطوح استاندارد آلایندگی Euro 3 ، Euro 4 و Euro 5  قابل عرضه است.

 

نخستین خودروی ایرانی با استاندارد ایمنی عابر پیاده

محمدی در مورد استاندارد های روزاروپایی این خودرو خاطر نشان ساخت : علاوه بر تامین الزامات استانداردهای 55 گانه بازار ایران و استانداردهای روز اروپا ، شاخص های ایمنی برای راننده و سرنشین بزرگسال

 و كودكان

 و برخورد با عابر پیاده بر اساس معیار EuroNCAP  نیز در این محصول هدف گذاری شده  و به تمامی سیستم های ایمنی برای برخورد با عابر پیاده موسوم به استاندارد Pedestrian Impact مجهز است. خودروی رانا،  اولین خودروی ایرانی است كه در طراحی آن دستیابی به ملزومات استانداردهای Euro IV  و Euro V  ، تطابق با كلیه ملزومات استانداردهای اتحادیه اروپا ( EEC/ECE)  و تمامی استانداردهای جاری در ایران و سایر مناطق صادراتی  گنجانده شده است.
 

 

150 هزار دستگاه پیش بینی تولید

محمدی در درزمینه تیراژ تولید و بازار های صادراتی خودروی رانا گفت : 

با توجه به پتانسیل بازار در بخش های SM2 و SM3، حداقل تیراژ سالانه برای این خودرو 150 هزار دستگاه پیش بینی شده است و این خودرو به بیش از 30 كشور جهان صادر خواهد شد .

وی مهم ترین بازار های صادراتی این خودرو را كشورهای مختلف در آسیای میانه، اروپا،  آفریقا، امریكای لاتین و خاورمیانه از جمله بازارهای مهم برای این محصول خواهند بود. دراین میان می توان كشورهای

قزاقستان، تركمنستان، تركیه، اوكراین،  بلاروس، سوریه، لبنان، اردن، تونس، مراكش، سنگال، ونزوئلا، لیبی، الجزایر، مصر، سودان، عربستان، كویت ، عراق ، امارات، آذربایجان، چین و روسیه را نام برد.

gibt es tabletten zum abnehmen
شنبه 26 آبان 1397 04:28 ق.ظ
I have learn several good stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you set to make the sort of great informative site.
tabletten abnehmen wirklich helfen
شنبه 26 آبان 1397 04:00 ق.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your
website and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account
your blog posts. Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.
hanhullum.neowordpress.fr
یکشنبه 20 آبان 1397 11:09 ق.ظ
When I initially commented I seem to have clicked the -Notify me
when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I
get 4 emails with the same comment. Perhaps there is an easy method you
are able to remove me from that service? Many thanks!
ketrin_new
جمعه 18 آبان 1397 07:12 ب.ظ
The kind of fun you’re seeing can be found here http://www.camgirl.pw/ketrin_new/ She is a stacked hot
blonde who certainly knows how to have a good time. Visit her cam if you’re
in need of some visual entertainment.
12 volt automotive led lights
پنجشنبه 17 آبان 1397 10:50 ق.ظ
Hello to every body, it's my first visit of this blog; this webpage includes remarkable and actually excellent information for visitors.
12 volt led license plate lights
پنجشنبه 17 آبان 1397 05:58 ق.ظ
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks
wildtequilla
چهارشنبه 16 آبان 1397 01:16 ب.ظ
Every guy needs to know a cam girl like http://www.camgirl.pw/wildtequilla/ She is a
doll. You’ll have a whole lot of fun with any girl at this site.
The type of fun that will put a smile on your face for days to come.
penis enlargement
چهارشنبه 16 آبان 1397 10:59 ق.ظ
A fascinating discussion is definitely worth comment.

There's no doubt that that you should publish more about this subject,
it might not be a taboo matter but typically folks don't speak about
these topics. To the next! Cheers!!
Does_Having_Lash_Extension_Ruin_Your_Genuine_Lashe
چهارشنبه 16 آبان 1397 05:43 ق.ظ
Howdy! Would you mind if I share your blog with my zynga
group? There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Many thanks
12 Volt Automotive reverse Led
سه شنبه 15 آبان 1397 06:33 ق.ظ
Thanks a lot for sharing this with all folks you actually know what you are talking approximately! Bookmarked. Please additionally discuss with my site =). We can have a link trade agreement among us
12 Volt Led Lights In Car
یکشنبه 13 آبان 1397 04:46 ب.ظ
What's up, this weekend is fastidious in support of me, because this moment i am reading this great informative article here at my home.
12 Volt Automotive Led backup Lights
شنبه 12 آبان 1397 03:45 ب.ظ
If some one desires to be updated with hottest technologies after that he must be pay a quick visit this website and be up to date daily.
12v auto led lights
جمعه 11 آبان 1397 06:42 ب.ظ
Helpful information. Fortunate me I discovered your web site accidentally, and I'm stunned why this coincidence didn't took place earlier! I bookmarked it.
12 volt automotive led lights
پنجشنبه 10 آبان 1397 04:34 ق.ظ
Good day! I simply want to give you a huge thumbs up for the great information you've got right here on this post. I will be returning to your website for more soon.
vitamine haare
سه شنبه 8 آبان 1397 11:44 ق.ظ
Yes! Finally someone writes about tickets.
vitamine für haare
سه شنبه 8 آبان 1397 09:16 ق.ظ
Hey there I am so excited I found your weblog, I really found you by mistake, while I was browsing on Aol for something else,
Regardless I am here now and would just like to say thanks a lot for a marvelous post and a all round interesting blog (I
also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the
excellent work.
lena___
شنبه 5 آبان 1397 02:49 ب.ظ
How does relaxing and having a good time with a pretty blonde sound?
If it sounds like an exciting way to spend
your time, then you need to check out http://www.camgirl.pw/lena___/ She is a real doll and
this cam girl knows what you want to see. You’ll never ever
be bored when the two of you are all alone. Want to have the best time possible?

Take this girl directly into private and she’ll put a smile on your face.
konto osobiste
پنجشنبه 3 آبان 1397 09:17 ق.ظ
I simply could not leave your web site before suggesting that I extremely loved the standard information a person provide on your guests?

Is gonna be back frequently to inspect new posts
czy trzeba mieć konto firmowe przy jednoosobowej działalności
پنجشنبه 3 آبان 1397 08:30 ق.ظ
Good day! I could have sworn I've visited this web site before but after
browsing through some of the articles I realized it's new to me.
Anyways, I'm certainly happy I discovered it
and I'll be book-marking it and checking back regularly!
beste affiliate programme
پنجشنبه 3 آبان 1397 04:18 ق.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I to find It truly useful & it helped me out much.
I am hoping to present one thing back and help others like you helped me.
programy partnerskie jak zacząć
پنجشنبه 3 آبان 1397 04:09 ق.ظ
Thanks for sharing such a good idea, post is nice, thats why i have read it completely
Free auto approve list 10-17-2018
دوشنبه 30 مهر 1397 03:30 ق.ظ
There’s been a lot of changes since I last left a comment about
my site. I’m starting to add the new features that I’ve wanted to.

I hope in the next few weeks that all of it will be
up and running. It’s going to take time
and I haven’t had much of it to dedicate to this project.
I thank you all for visiting my site and I hope you
have a great weekend!
Saijo
جمعه 27 مهر 1397 11:00 ق.ظ
Thanks on your marvelous posting! I really enjoyed reading it, you might
be a great author.I will remember to bookmark your blog and may come back down the road.

I want to encourage yourself to continue your great posts,
have a nice holiday weekend!
uaebenz
سه شنبه 24 مهر 1397 11:39 ق.ظ
A motivating discussion is definitely worth comment.
I do believe that you ought to write more about this issue, it might nott be
a taboo matter but usually people ddo not
discuss such topics. To thhe next! Kind regards!!
free robux generator
دوشنبه 23 مهر 1397 03:08 ب.ظ
Wonderful site. ᒪots of ᥙseful info here. Ӏ'm sending it to ѕeveral buddies
ɑns also sharing in delicious. Ꭺnd of course, thank
you fօr your sweat!
painters and decorators islington
یکشنبه 22 مهر 1397 08:15 ق.ظ
Greetings I am sso happy I found your web site, I really found you by error, while I
was searching on Digg for something else, Regardless I am
here now and would just like to say thank you for a remarkable post and
a alll round interesting blog (I also lovve the theme/design), I
don't have tme to read hrough it alll at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read a great deal more, Please do keep up the excellent work.
Sexspielzeug Schweiz
پنجشنبه 19 مهر 1397 07:56 ب.ظ
In fact whern someone doesn't understand then its upp to other users that they will
help, so here it happens.
casas de apostas bonus
پنجشنبه 19 مهر 1397 07:08 ب.ظ
Nice blog right here! Also your web site so much up
fast! What web host are you the use of? Can I am
getting your affiliate link on your host? I want my website loaded up as quickly as yours lol
melhores bonus casas de apostas
پنجشنبه 19 مهر 1397 06:45 ب.ظ
Paragraph writing is also a fun, if you know afterward you can write or else it is complex to write.
bonus apostas online
پنجشنبه 19 مهر 1397 06:42 ب.ظ
I was curious if you ever thought of changing the layout of
your website? Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
Maybe you could space it out better?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

جدید ترین خودروهای روز دنیا را از من بخواهید
مدیر وبلاگ : ali gholami

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین خودرو برای سواری چیست؟نویسندگان